Krasnoludki 18/19 - Przedszkole Samorządowe w Zabierzowie Bocheńskim

Grupy

POZNAJEMY GRANICE NASZEGO PAŃSTWA I ZAZNACZAMY JAK ,, PŁYNIE WISŁA, PŁYNIE PO POLSKIEJ KRAINIE''.

BIERZEMY UDZIAŁ W SPEKTAKLACH TEATRALNYCH

SPOTKANIE Z POLICJĄ

POZNAJEMY NAZWY WARZYW I ICH SMAKI

W RAMACH PROJEKTU,, ZOSTAŃ POMOCNIKIEM LEŚNIKA'' BIERZEMY UDZIAŁ W WYCIECZKACH DO NADLEŚNICTW: NIEPOŁOMICE I KRZESZOWICE. POZNAJEMY ZAWÓD LEŚNIKA

KROWY, KURY, KRÓLIKI, ROBIENIE MASŁA I PIECZENIE CHLEBA- WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W DĄBROWIE.

WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY

OBCHODZIMY ŚWIĘTO 100- LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W GRUPIE KRASNOLUDKÓW, POZNAJEMY SYMBOLE NARODOWE. BIERZEMY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI SZKOLNEJ

UROCZYSTE WRĘCZENIE ODZNAK POMOCNIKA LEŚNIKA.

KRÓL BOROWIK, OPIEŃKI, SUROJADKI, MODRACZKI, CZUBAJKI, MUCHOMORY I INNE TAJEMNICE LASU, ORAZ PRELEKCJA PANA LEŚNIKA.

WARSZTATY MALOWANIA BANIEK

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

UBIERAMY SALĘ NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

ODWIEDZIŁA NAS EISA WRAZ Z DOGOTERAPEUTKĄ. BYŁO DUŻO ZABAWY I ZACHWYTÓW A KONTAKT Z PIESKIEM DOSTARCZYŁ DZIECIOM WIELE POZYTYWNYCH WRAŻEŃ I EMOCJI.

ZIMOWE ZABAWY

W RAMACH MOA KRASNOLUDKI EKSPERYMENTUJĄ ZE ŚNIEGIEM.

KRASNOLUDKI I SMERFY PRZEDSTAWIAJĄ JASEŁKA DLA RODZICÓW

MALUJEMY PORTRETY NASZYCH DZIADKÓW.

MALUJEMY, WYCINAMY, KLEIMY I TAK POWSTAJE U NAS ZIMA

WARSZTATY W BIBLIOTECE.ZAPOZNANIE DZIECI Z TEATREM KAMISHIBAJ-KAMI TO PAPIER , SHIBAJ TO TEATR CZYLI Z PAPIEROWYM TEATREM. OGLĄDANIE BAJKI PT,, ZŁOTE JAJKO'' ORAZ TWORZENIE WŁASNYCH KART BAJKOWYCH, W RAMACH TEATRU KAMISHIBAJ.

POZNAJEMY WULKANY, WIEMY CO TO MAGMA, LAWA, ORAZ ETNA I WEZUWIUSZ. MALUJEMY, WYCINAMY, KLEIMY WŁASNE, ORYGINALNE WULKANY.ROBIMY DOŚWIADCZENIA.

SPOTKANIE Z PSEM

POZNAJEMY WIOSENNE KWIATY

MARZEC CZARODZIEJ, CZARUJE NAM WIOSNĘ. WYSTĘP KRASNOLUDKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ.

,,Marzanno, Marzanno,

ty zimowa panno,

dziś cię utopimy,

bo nie chcemy zimy.''

OBCHODZIMY DZIEŃ AUTYZMU

BIERZEMY UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,ŁĄCZĄ NAS PTAKI'' -KAMPANIA NA RZECZ OCHRONY MIGRUJĄCYCH PTAKÓW DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW POLSKI I FRANCJI. POZNAJEMY PTAKI, KTÓRE LECĄ DO FRANCJI : KWOKACZ, KULIK WIELKI, CZAJKA, BATALION, SŁONKA, KRWAWODZIÓB, KSZYK, RYCYK. PISZEMY LIST DO FRANCUZÓW,M ŻEBY PTAKI BYŁY U NICH BEZPIECZNE: ,, TROCHĘ SIĘ MARTWIMY O NASZYCH SKRZYDLATYCH PRZYJACIÓŁ (...), BARDZO PROSI,MY WAS O ICH OCHRONĘ, ZAPEWNIENIE IM BEZPIECZEŃSTWA''.